KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10267214
*
nr 1026 7214
Träsnitt
Kina, motivet: 39x26
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:52:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 13:10:53
1
Vinnande bud
16/3 14:07:28
2
200 kr
16/3 14:07:28
1
250 kr (Budbetjänt)
16/3 14:07:40
2
400 kr
16/3 14:07:40
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18
-
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14
-
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:15
*
Träsnitt
Läs om budbetjänten
nr 1026 7214
Träsnitt
Kina, motivet: 39x26
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 13:10:53 | 1 | Vinnande bud |
| 16/3 14:07:28 | 2 | 200 kr |
| 16/3 14:07:28 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 14:07:40 | 2 | 400 kr |
| 16/3 14:07:40 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar grafik kina kinesisk kinesiskt linoleumsnitt träsnitt
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:15



